HUKUKİ DANIŞMANLIK

hukuki sorunlar için önceden çözümler üretmenin yanında müvekkillerimizin ihtiyaç duyduğu her konuda hukuki görüş ve önerilerde bulunarak karşılaşılması muhtemel problemleri asgari seviyeye indirmektir.

AİLE HUKUKU

Büromuzca anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davaları, Nafaka Davaları, Nafaka ve Tazminat Davaları, Velayet ve Vesayet Davaları, Evlilik birliği vs…

İNŞAAT HUKUKU

Insaat Hukukunda sorun ile karsilasmamanin en önemli unsuru çok özenle hazirlanmis sözlesmedir. Bu sözlesmeler Arsa Payi Karsiligi Insaat Sözlesmesi olabilecegi gibi bir insaatin anahtar teslimi yapilmasini öngören sözlesmelerde olabilir.

GAYRİMENKUL HUKUKU

Gayrimenkul Hukuku çok genis bir alan olup bu alanda çalisma alani olarak belirledigimiz hususlar Tapu Iptal Tescil Davalari, Men-i Müdahale Davalari, Ortakligin Giderilmesi (Izale-i Suyu) Davalari, Ipotegin Kaldirilmasi Davalari, Sufa (Önalim) Davalaridir.

KAMULAŞTIRMA HUKUKU

kamu hizmetlerinin veya tesebbüslerinin yürütülmesi için gerekli olan taşınmaz malları, kaynakları ve irtifak haklarini; bedellerini nakden ve pesin olarak ödeyerek kamulaştırma yapabilirler. Kamulaştırma Kararının iptali davaları, Kamulaştırma bedelinin tespiti ve kamulaştırılan gayrimenkulün tescili davaları bu kapsamda değerlendirilecek davalardır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM HUKUKU

Kentsel Dönüşüm; deprem kuşağında olan ülkemizde eskimiş ve depreme dayanıksız olan yapı stoklarının, depreme dayanıklı hale getirilmesinin yanında çarpık ve sağlıksız yapılaşmanın önüne geçilerek daha yaşanabilir şehirler oluşturmak olarak özetlenebilir.

İŞ ve SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU

İşçilik Alacaklarından kaynaklanan davalar, ise iade davaları, İs Kazalarından Kaynaklanan Davalar, Meslek Hastalığından kaynaklanan davalar, Sigortalılığın Tespiti davaları ile Sendikal Haklardan kaynaklanan davalar seklinde gruplandırmak mümkündür.

TAZMİNAT HUKUKU

Tazminat hukuku çok geniş bir alanı kapsamakta olup bu alandaki çalışmalarımızın bir kısmı ilgili yerlerde belirtilmiştir. Bu alanda özel olarak ilgilendiğimiz bir kısım tazminat davası çeşitleri aşağıda belirtilecektir.

İCRA ve İFLAS HUKUKU

Profesyonelce yapılandırılmış ve her türlü teknik imkân ile donatılmış icra servisimiz tarafından bireysel alacakların icra yoluyla tahsili yanında kamu kurumları ile kurumsal firmaların alacaklarının icra yoluyla tahsili için gerekli yasal işlemeleri yapmak çalışma alanlarımız içinde önemli bir yer tutmaktadır.